Fotbal – Liga a II-a: Rezultatele etapei a 4-a | Stiri din Arad

Fotbal – Liga a II-a: Rezultatele etapei a 4-a

August 23, 2017

Rezultate înregistrate în partidele disputate mar ț i și miercuri , în a patra etapă a Ligii a II-a: Derby-ul rundei, UTA Arad – CS Mioveni, s-a încheiat la egalitate, 1-1. Gazdele au deschis scorul în minutul 20, prin Burlă, însă Năstăsie a egalat după numai trei minute. Iată rezultatele etapei: Miercuri CS Sportul Snagov – CS Afumaţi 2-0 CS Luceafărul Oradea – ACS Dacia Unirea Brăila 3-4 ACS Foresta Suceava – FC Argeş 0-2 CS Ştiinţa Miroslava – AFC Chindia Târgovişte 0-9 ACS ASU Politehnica Timişoara – FC Metaloglobus Bucureşti 0-2 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – ACS FC Academica Clinceni 1-2 AFC UTA Arad – CS Mioveni 1-1 CS FC Olimpia 2010 Satu Mare – AFC Hermannstadt 2-0 AFC Dunărea 2005 Călăraşi – CS Baloteşti 2-1 Marţi Ripensia Timişoara – ASA Târgu Mureş 3-2 Ripensia are maximum de puncte, 12, urmată de ASA Târgu Mureş şi AFC Hermannstadt, câte 9 puncte, CS Mioveni, UTA Arad, câte 8 puncte, etc.